مقالات

حذف صدای لنت ترمز | لنت ترمز برلیانس

5 راه حل ساده برای حذف صدای لنت بعد از تعویض | فروشگاه یدک چین

یکی از شایع ترین شکایات در مورد ترمز این است "ترمزهای من سوت می کشند" و یا در هنگام ترمز گرفتن صدای خرخر می آید، سروصدای ترمز میتواند آزاردهنده باشد این موضوع ممکن است ما را از یک خطر آگاه سازد. شما میتوانید با تعویض لنت کهنه با لنت نو از این صداها خلاص شوید اما آیا تا بحال برای شما هم پیش آمده است که بعد از تعویض لنت ترمز همچنان صدای سوت کشیدن و یا دیگر صداهای آزاردهنده را در هنگام رانندگی حتی با سرعت کم بشنوید؟

گاهی اوقات بعد از تعویض لنت ترمز همچنان صدای آزاردهنده‌ای به گوش می رسد اما چه چیزی موجب می شود تا ترمز صدای جیر جیر بدهد؟ در مقاله قبلی علل سوت کشیدن لنت ترمز را به طور خلاصه اشاره کردیم در این مقاله به روش‌های حذف این صدا بعد از تعویض اشاره می کنیم.

حذف صدای لنت ترمز | لنت ترمز برلیانس

 

علت اصلی صدای ایجاد شده بعد از تعویض لنت نو، گردوغبار موجود در بین کالیپر و روتور است، یک مکانیک حرفه‌ای میداند که ابتدا باید روی کالیپر و روتور را به طور کامل تمیز کند تا گردوغبار موجود در بین این دو جزء را پاک کند. اگر با این روش، صدای خرخر کردن هنگام ترمز از بین نرفت باید قسمت پدال ترمز و روتور را بررسی کنید زیرا ممکن است در این ناحیه نیز مقداری گردوغبار اضافه در این میان وجود داشته باشد.
لنت ترمز خودرو زمانی که داغ می شود صدای سوزش آزاردهنده‌ای از خود به وجود می آورد، بهترین راه‌حل برای از بین بردن این صدا این است که ابتدا لاستیک‌ را از خودرو باز کنید و سپس زیر هیدرولیک یک تابه مخصوص برای جلوگیری از ریزش مواد بر روی زمین قرار دهید. در ادامه با یک اسپری پاک کننده کالیپر و روتور را به طور کامل اسپری کنید و چند دقیقه اجازه دهید تا خوب خشک شود. سپس لاستیک را دوباره سر جای خودش نصب کنید، آن را به درستی نصب کرده و ترمز را بررسی کنید.

 

حذف صدای لنت ترمز | لنت ترمز برلیانس
راه‌حل‌های متعددی برای حل این مشکل وجود دارد اما محبوب ترین روش برای کاهش صدای لنت ترمز خودرو استفاده از نوار درب عقب است که منجر به کاهش صداهای ناشی از ارتعاش می شود. با این روش صدای ترمز خودروی شما قطع می شود در غیر این صورت باید به یک تعمیرگاه برای رفع مشکل خود مراجعه نمایید. 

 • دفتر مرکزی:
  تهران، میدان امام خمینی، خیابان اکباتان، کوچه آهنین، مجتمع تجاری امین، پلاک 19

 • شماره تماس:  
  1400 11 33 021
  8910 99 33 021
  8911 99 33 021
  7845 447 912 98+

تمامی حقوق این وب سایت برای یدک چین محفوظ میباشد.
YadakChin