مقالات

بهترین زمان تعویض لاستیک, لوازم یدکی برلیانس

چه زمانی لاستیک نو بخریم؟چگونه طول عمر لاستیک ها را افزایش دهیم؟ | فروشگاه یدک چین

فصل تابستان، فصل آب و هوای گرم است و این فصل سال، بهترین زمان برای بررسی سلامت لوازم برلیانس است تا بدانیم آیا زمان تعویض آنها رسیده است یا خیر. اغلب صاحبان خودرو می پرسند طول عمر لاستیک خودرو چقدر است؟ پاسخ این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارت است از سن و کیفیت لاستیک، عادات رانندگی و ترمز کردن شما و شرایط جاده ای که در آن رانندگی می کنید.

4 نشانه ای که نشان می دهد خودروی شما نیاز به تعویض لاستیک دارد

عمق نفوذ: از نظر سلامتی، قطر یک لاستیک باید چیزی در حدود 5.89 سانتی متر باشد که می توانید این قطر را با ابزار اندازه گیری به راحتی بررسی کنید. برای بررسی قطر لاستیک بهتر است یک نشانه در چند جای لاستیک خودرو قرار داده و از زوایای مختلفی این قطر را چک کنید.

شاخص سایش آج: اغلب لاستیک ها در انتهای عمق شیار آج دارای نواحی مشخصی هستند که شامل تعدادی برآمدگی است که به آنها شاخص سایش آج گفته می شود، زمانی که سطح آج لاستیک با این شاخص همسطح بشود باید لاستیک خودرو تعویض شود و این یک امر ضروری است.

شاخص سایش آج | قطعات یدکی برلیانس

 

ورم کردن یا حباب های روی لاستیک: حبابی که روی بخشی از تایر به وجود می آید نشان از یک ایراد در آن ناحیه است و ممکن است علت آسیب دیدگی و یا پارگی اجزای داخلی لاستیک باشد. این گونه صدمات می تواند به نوعی ناشی از دست اندازهای بزرگ، رفتن و برخورد به جدول باشد. حباب روی لاستیک احتمال خطر منفجر شدن لاستیک را به همراه دارد بنابراین باید در زمان مناسب تعویض گردد.

ورم کردن یا حباب های روی لاستیک | قطعات یدکی برلیانس

پارگی لاستیک: برش ها یا پارگی های روی لاستیک را در صورت موجود به دقت بررسی کنید، وجود آنها به این معنی است که تایر در حال نشت کردن است و باید بلافاصله به آن رسیدگی کرد.

پارگی لاستیک | قطعات یدکی برلیانس

5 روش برای افزایش طول عمر لاستیک خودرو

امروزه برای بسیاری از وسائط نقلیه، رینگ برلیانس و تایرهای جدید می تواند به عنوان سرمایه گذاری خوبی تلقی شوند. در این مقاله به چند نکته برای به حداکثر رساندن طول عمر لاستیک ها اشاره می کنیم:

فشار کم تایر خودرو را جدی بگیرید. بر اساس مطالعات انجام شده توسط اداره ایمنی ترافیک شهری در مورد تصادفات ناشی از مشکلات تایر، علت اصلی تحت عنوان آسیب دیدگی های زودرس و ناهمواری های روی لبه های جانبی لاستیک است. فشار مناسب در تایر بسایر مهم است و نباید این فشار از آستانه معینی پایین تر بیاید. در صورتی که فشار تایر کاهش یافته سریعا مقدار آن را تنظیم کنید.

بهتر است ماهی یکبار فشار لاستیک برلیانس را بررسی نمایید. چرخش لاستیک ها در مسافت های مختلف بسته به موقعیت خودرو، سبک رانندگی و شرایط تعلیق متفاوت است. به طور مرتب چرخش تایرها به طور مساوی سایش را میان تایرها توزیع می کند و این موضوع به شما کمک می کند این فشار را در تمامی چهار چرخ تقسیم کنید اما باید این چرخش ها را متعادل نگه دارید. با توجه به محل زندگی باید سالی یکبار چرخ ها را بررسی کنید تا از میزان تراز چرخ ها اطمینان حاصل کنید.

عادات بد رانندگی خود را تغییر دهید، سبک رانندگی شما تاثیر بسیار زیادی بر روی طول عمر لاستیک شما دارد.

 • دفتر مرکزی:
  تهران، میدان امام خمینی، خیابان اکباتان، کوچه آهنین، مجتمع تجاری امین، پلاک 19

 • شماره تماس:  
  1400 11 33 021
  8910 99 33 021
  8911 99 33 021
  7845 447 912 98+

تمامی حقوق این وب سایت برای یدک چین محفوظ میباشد.
YadakChin