مقالات

چراغ جلو آریو سایپا | تامین قطعات آریو

راهنمای خرید چراغ جلو آریو | آموزش نصب چراغ جلو خودرو

چرا باید چراغ جلو خودرو را تعویض کنیم؟
دلایل زیادی برای تعویض چراغ جلو خودرو وجود دارد. برای شروع، لنز بیرونی پلاستیکی که روی چراغ جلو را می پوشاند در طول زمان توسط پرتاب ماسه های روی جاده در هنگام رانندگی صدمه می بیند. از طرف دیگر باران های اسیدی، نور خورشید و رطوبت هوا سبب بروز تغییرات شیمیایی در پلاستیک بیرونی چراغ جلو می شود. همین عوامل باعث می شوند چراغ جلو شکل کروی به خود بگیرد و موجب افزایش مقاومت الکتریکی شود، در نهایت منجر به کاهش جریان الکتریکی شده و خروجی نور به شدت کاهش می یابد.

بنابراین اگر وسیله نقلیه شما دارای چراغ جلو کهنه ای است بهتر است پوشش پلاستیکی آن را به دقت بررسی کنید تا اگر قصد فروش خودروی خود را دارید نقص های آن را پیش از افت قیمتش برطرف نمایید.

رنگ قاب چراغ جلوی خودرو به چه معناست؟


رنگ قاب به بخش درونی زمینه چراغ جلو که میتواند از وسط لنز هم دیده شود اشاره دارد.


کروم: اکثر مجموعه های کامپوزیتی نصب شده دارای سطوح با زمینه کروم یا آینه هستند که به صورت منحنی شکل می گیرند تا منعکس کننده حداکثر مقدار نور، به جلو باشند. حتی اگر سطح بازتابی کروم واقعی نباشد، چراغ هایی مانند این هنوز از کروم برای قاب چراغ جلو استفاده می کنند.


سیاه: با ظهور لامپ های پروژکتور که کار هدایت نور خروجی را به جلو انجام می دهند، ناحیه زمینه قاب چراغ های جلو باید به عنوان یک بازتابنده کاربردی باشند. چراغ های جلو با قاب سیاه دارای زمینه سیاه مات است زیرا به طور کلی به عنوان تجهیزات اصلی توسط خودروسازان استفاده نمی شود. قاب چراغ جلو سیاه برای کسانی که می خواهند جلب توجه کنند بسیار ایده آل است.

نصب
قبل از شروع: برای هر لوازم یدکی جدید، چراغ جلو یا هر قطعه دیگری، همیشه یک تمرین خوب برای شروع بازکردن بخش های مختلف آن و سرهم بندی آن به شکل درست خودش است. برای چراغ جلو جدید خودتان آن را از جعبه در بیاورید و مطمئن شوید که کاملا سالم است.


اگر چراغ جلو شما یک سیم تک برای DRL یا چراغ های هالوژنی دارد، سیم ها را به یک منبع انرژی مثل باتری خودرو متصل کنید تا از عملکرد درست چراغ ها مطمئن شوید. از همه چیز سفارش خودتان مطمئن شوید و اگر شرکت سازنده چراغ دستورالعملی دارد از آن برای راهنمایی استفاده نمایید.

برداشتن یا نصب سپر (در صورت نیاز)
ابزارهای موردنیاز: آچار برای باز و بستن پیچ، آچار سوکت، تفنگ میخ کوب، پیچ گوشتی، درل


در اغلب موارد اولین مرحله برداشتن سپر است چون بیشتر وسایل نقلیه جدید نیازمند شل شدن یا به طور کامل برداشتن سپر جلو پلاستیکی برای تعویض چراغ جلو خودرو هستند.اگر مطمئن نیستید که این مرحله نیاز است یا نه ما به شما پیشنهاد می کنیم کارخانه سازنده خودرو را چک کنید. برداشتن و گذاشتن دوباره سپر جلو بسیار آسان است زیرا بیشتر آنها با دست یا یک تکان ساده قابل بلند شدن هستند و این گونه طراحی شده اند.


با نگاهی دقیق به پوشش سپر جلو، متوجه خواهید شد که پیچ ها که آن را محکم در سر جای خود قرار داده اند به طور معمول در معرض یکبار باز شدن کاپوت توسط شما هستند. همچنین آنها می توانند زیر خودرو جائیکه پوشش سپر با سپر جلو برخورد می کند پیدا می شوند و در نزدیکی لبه چرخ، به خوبی باز می شود جائیکه آستر چرخ به خوبی با گلگیر برخورد می کند. همچنین آنها ممکن است با یک کلاهک کوچک پلاستیکی یا با گیره مانند پیچ بپوشاند سپس آنها را با یک پیچ گوشتی بردارید.


پیچ ها را یک پیچ گوشتی یا آچار سوکت باز کنید. به احتمال زیاد سازنده خودرو شما برای حفظ امنیت بیشتر آنها را با میخ های بیشتر محکم کرده است بنابراین شما به درل مخصوص برای باز کردن نیاز دارید. سپس شما به تفنگ میخ کوب برای نصب مجدد میخ ها نیاز دارید.زمانیکه تمامی پیچ ها را باز کردید پوش سپر با یک تکان ساده و آرام از جایش در می آید. بسیاری از سپرهای جلو به صورت افقی طراحی شده اند که در زیر قطعات مخصوص براکت نصب شده قرار گیرند تا قبل از اینکه به طور کامل شل شوند.

جدا کردن چراغ جلو کهنه
ابزار مورد نیاز: آچار سوکت، پیچ گوشتی های مناسب


بسته به مدل و سال تولید خودروتان ممکن است شما نیاز به بازکردن بخش جلویی خودرو برای دسترسی به پیچ های چراغ جلو داشته باشید. ممکن است به وسیله بازکردن پیچ ها از بالا و کناره ها یا به وسیله بازکردن بعضی از پیچ های خاص که روی ماشین بسته شده است به چراغ جلو دسترسی داشته باشید.


یکبار که بخش های جلویی و پوشش سپر جلو را برای دسترسی به چراغ جلو باز کردید حالا می توانید آنها را باز کنید، معمولا یک آچار فرانسه کوچک برای چنین برنامه هایی بسیار مناسب است. به دنبال پیچ و مهره هایی که روی پنل فلزی بدنه خودرو در بالا و کنار چراغ جلو خودرو است بگردید. در بعضی از خودروها پیچ و مهره های دیگری است که باید آنها را نیز باز کنید تا بتوانید به راحتی چراغ جلو را تعویض کنید.


بعد از اینکه تمای اتصالات موحجود را قطع کردید و پیچ و مهره ها را باز کردید وقت آن است که چراغ جلو را باز کنید و بیرون بکشید، توجه کنید که سیم های الکتریکی چراغ ها را نیز جدا کرده باشید. به یاد داشته باشید که هیچ لامپی را از چراغ جدا و حذف نکنید مخصوصا زمانیکه قصد فروش خودروی خود را دارید.

قطع وصل مجدد سیم های الکتریکی
ابزار مورد نیاز: انبردست، چسب برق، رابط سیم و سیم چین


هنگامی که شما چراغ جلو کهنه را از خودرو جدا می کنید، وقت آن است که با دقت به سیم کشی های متصل شده نگاه بیندازید. معمولا با یک فشار ساده در لبه میتوانید اتصالات سیم را قطع کنید.

حالا شما آماده نصب چراغ جلو جدید هستید
با توجه به وسیله نقلیه شما و اتصالات موجود آن را در جای خود قرار دهید دقت کنید که هر سیمی را به دلخواه قطع نکنید. به طور معمول یک جفت سیم برای هر چراغ وجود دارد که یکی قرمز یا سفید و دیگری سیاه خواهد بود. سپس روشنایی و درستی کارکرد چراغ جلو را بررسی کرده تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. هنگامی که تائید شد تمامی مراحل بالا را به صورت معکوس انجام دهید.

 • دفتر مرکزی:
  تهران، میدان امام خمینی، خیابان اکباتان، کوچه آهنین، مجتمع تجاری امین، پلاک 19

 • شماره تماس:  
  1400 11 33 021
  8910 99 33 021
  8911 99 33 021
  7845 447 912 98+

تمامی حقوق این وب سایت برای یدک چین محفوظ میباشد.
YadakChin