مقالات

راهنمای تعویض آینه بغل اچ سی کراس, آینه بغل H30 کراس, آینه جانبی H30 cross

راهنمای تعویض آینه بغل اچ سی کراس | فروشگاه یدک چین

آینه بغل اچ سی کراس به عنوان یک قطعه ایمنی برای مشاهده اطراف خودرو در هنگام رانندگی استفاده می شود، اچ سی کراس دارای دو آینه بغل در سمت راست و چپ خود است که از نوع برقی هستند. طراحی آینه های جانبی اچ سی کراس متفاوت است به این صورت که آینه بغل سمت راننده دارای یک طراحی استاندارد است اما آینه بغل سمت شاگرد دارای یک شیشه محدب است و سطح آن به سمت خارج انحنا دارد و این انحنا باعث می شود تا راننده یک تصویر واضحی را از اطراف خودرو داشته باشید.


جنس آینه بغل اچ سی کراس از نوع شیشه است و ممکن است به هنگام رانندگی با برخورد به خودروهای دیگر آسیب ببیند و نیاز به تعویض کامل داشته باشد، در این مقاله راهنمای تعویض آینه جانبی اچ سی کراس را بررسی می کنیم.
پوشش را باز کنید
در مرحله اول ابتدا باید پوشش سه کنج پنجره را باز کنید تا بتوانید به قسمت سخت افزاری آینه بغل اچ سی کراس دسترسی داشته باشید. این بخش جزء بخش های داخلی خودرو بحساب می آید و برای باز کردن آن نیازی به باز کردن پیچ ها ندارید و با کمی فشار توسط پیچ گوشتی می توان خارها را خارج کرد.
نکته: توجه داشته باشید قبل از باز کردن آینه بغل، منبع برق را قطع کنید سپس به تعویض آینه ها اقدام کنید.

راهنمای تعویض آینه بغل اچ سی کراس, آینه بغل H30 کراس, آینه جانبی H30 cross
سیم ها را جدا کنید
در مرحله بعدی پس از جدا کردن پوشش و قاب از یکدیگر باید سیم های متصل به آینه را جدا کنید، برای انجام این کار باید اتصالات موجود که بین دو متصل کننده وجود دارد را باز کنید. این متصل کننده مشابه یک ترمینال است.
پیچ ها را باز کنید
در این مرحله میبایست پیچ های اصلی که آینه را به بدنه اچ سی کراس متصل کرده اند را باز کنید، سه نوع پیچ متفوت وجود دارد که باید آنها را باز کنید و بهتر است از آچار آلن برای راحتی کار خود استفاده کنید.
آینه بغل نو را جا بیاندازید
پس از بازکردن پیچ ها در این مرحله باید آینه قدیمی را جدا و آینه جدید را جا بیاندازید، دقت کنید در هنگام جدا کردن آینه قدیمی واشر و لاستیک جدا نشود تا به راحتی بتوانید آینه بغل جدید را سر جای خودش بیاندازید.

راهنمای تعویض آینه بغل اچ سی کراس, آینه بغل H30 کراس, آینه جانبی H30 cross
با کمی فشار و چند ضربه می توانید به راحتی این کار را انجام دهید اما از اعمال فشار زیاد خودداری کنید. برای تهیه آینه بغل اچ سی کراس فابریک می توانید به فروشگاه یدک چین به شماره ویژه 33111400-021 تماس بگیرید.
پیچ ها را ببندید
این مرحله همانند باز کردن پیچ ها است با این تفاوت که باید پیچ های آینه بغل جدید را در سر جای خودش ببندید تا آینه در سرجای خود ثابت بماند. میتوانید از پیچ های آینه قدیمی نیز برای فیکس کردن آینه جدید استفاده کنید.
سیم ها را متصل کنید
همان طور که در مرحله باز کردن اتصال سیم ها عمل کردید حال این بار سیم ها را مجددا در سر جای خود قرار داده و اتصالات سیم ها را برقرار کنید.
قاب و پوشش را ببندید
در مرحله پایانی باید پوشش را در سر جای خودش قرار داده و با فشار آن را فیکس کنید.

راهنمای تعویض آینه بغل اچ سی کراس, آینه بغل H30 کراس, آینه جانبی H30 cross

 • دفتر مرکزی:
  تهران، میدان امام خمینی، خیابان اکباتان، کوچه آهنین، مجتمع تجاری امین، پلاک 19

 • شماره تماس:  
  1400 11 33 021
  8910 99 33 021
  8911 99 33 021
  7845 447 912 98+

تمامی حقوق این وب سایت برای یدک چین محفوظ میباشد.
YadakChin