مقالات

فیلتر هوای برلیانس h230, فیلتر هوای برلیانس h330, تعویض فیلتر هوا برلیانس

اهمیت فیلتر هوا در عملکرد خودرو | لوازم یدکی برلیانس یدک چین

بسیاری از صاحبان خودرو در خصوص اهمیت فیلتر هوا بسیار نگران نیستند. عملکرد دقیق فیلتر هوا چیست و چگونه عملکرد خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد؟ بهترین زمان تعویض فیلتر هوا چه زمانی است؟اینها سوالاتی هستند که صاحب خودرو برای مراقبت و حفظ سلامت خودرو باید از خود بپرسد. برای عملکرد خودرو، فیلتر هوا بسیار حیاتی است و سهل انگاری در حفظ سلامت فیلتر خودرو در شرایط نامناسب باعث کاهش طول عمر خودرو می شود بنابراین مهم است که درباره اهمیت فیلتر هوا و نحوه عملکرد آن بدانید. در این مقاله به برخی از شاخص های کلیدی درباره آن صحبت می کنیم.


عملکرد اصلی فیلتر هوا چیست؟
عملکرد اصلی فیلتر هوای خودرو این است که مطمئن شود زباله های بزرگ مانند برگ ها، گردو غبار و سایر ذرات به سیستم پیچیده موتور وارد نشود. در ابتدا فیلتر هوا مانند ماسک است که افراد برای جلوگیری از ورود گرده به سیستم تنفسی خود در فصل بهار استفاده می کنند. به همین ترتیب فیلترهای هوا مانع ورود ذرات ریز و درشت به ورودی موتور می شوند تا فقط هوای خالص وارد سیستم موتور خودرو شود.

 

عملکرد اصلی فیلتر هوا چیست


فیلتر هوا و عملکرد خودروی شما
فیلتر هوای موتور که به عنوان تهویه هوا کار خود را انجام می دهد همانند هر بخش دیگری از خودرو در طول زمان استفاده نیاز به تعویض دارد. وظیفه اصلی آن جمع آوری گردوغبار و دیگر ذرات است و باعث می شود تا هوای مورد نیاز موتور در سطح مطلوبی جریان پیدا کند به عنوان مثال هنگامی که فیلتر هوای خودرو کثیف می شود موتور نمی تواند به اندازه قبل کارایی داشته باشد زیرا جریان هوای 100 درصدی را دریافت نمی کند. در اکثر موارد فیلتر هوای مسدود یا کثیف ممکن است مسافت طی شده کیلومتر سنج خودروی شما را به اندازه یک لاستیک متورم تحت تاثیر قرار ندهد با این حال می تواند قدرت موتور خودروی شما را کاهش دهد. در این مورد شما همچنان خودروی خود را می رانید و در نهایت این امر باعث ایجاد فاجعه در بخش های دیگر موتور در زمانی که خودروی شما شروع به کار می کند می شود، به عنوان مثال با توجه به نسبت هوا و سوخت نامناسب ممکن است باعث خفه شدن موتور و در بعضی موارد اثرات بیش از حدی شود.

 

فیلتر هوای برلیانس

 

چه زمانی باید فیلتر هوا را جایگزین کنیم؟
همانطور که کارشناسان خودرو توصیه می کنند که هر 45000 کیلومتر فیلتر هوای خودروی خود را تعویض کنید با این وجود، شما نمی توانید دقیقا مشخص کنید که چه زمانی باید فیلتر هوای خودرو را تعویض کنید. عملکرد فیلتر هوای خودروی شما بستگی به عوامل زیادی دارد که شامل موارد زیر است:
- عادات رانندگی
- مدل خودرو
- سطح آلودگی و دود در منطقه

 

زمان تعویض فیلتر هوای برلیانس


بنابراین باید به طور منظم و در فواصل مختلف فیلتر هوای خودرو را بررسی کنید تا مطمئن شوید تمیز است و بهینه کار می کند. فروشگاه یدک چین مرکز فروش لوازم یدکی برلیانس در تهران است، جهت اطلاع از قیمت ها با شماره تلفن 02133111400 تماس بگیرید.

 

لیست قیمت لوازم یدکی021-33111400021-33998911021-33998910

 • دفتر مرکزی:
  تهران، میدان امام خمینی، خیابان اکباتان، کوچه آهنین، مجتمع تجاری امین، پلاک 19

 • شماره تماس:  
  1400 11 33 021
  8910 99 33 021
  8911 99 33 021
  7845 447 912 98+

تمامی حقوق این وب سایت برای یدک چین محفوظ میباشد.
YadakChin